راهنمای بازگشت٬ لغو و تعویض کالا در ارکیده کیدز

سرویس ضمانت برگشت هفت روزه

در راستای ارایه خدمات مطلوب و جلب رضایت مشتریان ارکیده کیدز ،ضمانت هفت روز تعویض و یا برگشت در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است جهت عودت کالا، مشکلات مطرح شده از جانب مشتری توسط کارشناسان ارکیده کیدز مورد بررسی و کنترل قرار گرفته و در صورت تایید، کالا مشمول استفاده از این ضمانت می باشد. وجود جعبه و کلیه ملحقات، جدا نشدن تگ و برچسب از کالا و خارج نشدن محصول از حالت اولیه و پلمپ شرایط لازم برای بازگشت و تعویض کالاست. همچنین درصورت دریافت هدیه از ارکیده اکیدز (مانند کالاهای رایگان) و تمایل به عودت بخشی یا همه سفارش، لازم است هدیه نیز به همراه کالای عودتی بازگردانده شود.

توجه: امکان تعویض سایز برای کالاهای رایگان وجود ندارد.

شرایط قابل قبول در مرجوعی کالا

مناسب نبودن سایز محصول دریافت شده
در نظر داشته باشيد تعويض کالا فقط به منظور تعويض سايز مي باشد و امکان تعويض با مدل و رنگ ديگري ممکن نيست.
  • اگر ساكن مشهد هستید:

پس از بررسی موجود بودن سایز مورد نظرتان در سایت،با پشتیبانی ارکیده کیدز تماس بگیرید تا هماهنگی های لازم برای ارسال سایزجديد شما صورت گیرد. درصورت موجود نبودن سایز مناسب،فرم بازگشت کالا را جهت عودت محصول تکميل نماييد.

  • اگر ساكن مشهد نیستید:

متاسفانه در حال حاضر امکان تعويض سايز در سایر شهرها وجود ندارد به همين خاطر مي بايست فرم بازگشت کالا را جهت مرجوع شدن كالا تکميل نمایید

لطفا توجه بفرمایید همکاران بخش ارسال ارکیده کیدز در شهر مشهد و در هنگام تحویل انواع كالا، زمانی کوتاه برای حصول اطمینان شما از سلامت كالا منتظر خواهند ماند اما بدیهی است که با توجه به ماهیت بعضی از كالاها نیاز است پس از دریافت كالا،آن را تست كرده و پس از آن تصمیم عودت یا تعویض سایز را بگیرید

مغایر بودن محصول دریافت شده

تیم ارکیده کیدز  تمام تلاش خود را انجام می‌دهند تا اطلاعات و تصاویر موجود در سایت از نظر اصالت، رنگ و جنس، مطابق نمونه اصلی باشد. بر همین اساس اگر محصول خریداری شده توسط مشتری دارای مغایرتی با اطلاعات درج شده در سایت باشد، مشتری می تواند از حق استرداد کالا استفاده نماید.برای استفاده از این سرویس حداکثر تا 24 ساعت پس از مشاهده مغایرت، با تیم پشتیبانی ارکیده کیدز تماس حاصل نمایید. لازم به ذکر است که جهت عودت، کالا باید در شرایط اولیه باشد. در مواردی که مغایرت کالا قبل از خارج شدن آن از حالت پلمپ قابل تشخیص است، لطفا کالا را به همان صورت پلمپ به ارکیده کیدز باز گردانید.

وجود ایراد در کالای خریداری شده

مشتریان محترم در صورت مشاهده هرگونه ایراد در کالای دریافتی خود باید حداکثر تا 24 ساعت به همکاران ما در واحد پشتیبانی ارکیده کیدز اطلاع داده و بلافاصله کالا را جهت تعویض، عودت دهند. در این شرایط در صورت عدم موجودی سفارش مورد نظر، مطابق درخواست مشتری، مبلغ آن به حساب وی واریز میگردد.

لازم به ذکر است جهت تعویض کالا، کامل بودن بسته خریداری شده، جدا نشدن تگ محصول و رسید خرید ضروری است. متاسفانه رسیدگی به درخواست هایی که پس از 24 ساعت از زمان دریافت سفارش ارجاع شوند، میسر نخواهد بود.